Geylani hazretlerinin tefsiri

2014-05-31 02:36:00

           evet, Türkiye büyük bir dönüşüm yaşıyor bana göre. hem de çok hızlı bir dönüşüm. siyasi politik ekonomik dönüşümler yaşıyor elbet ama benim ilgimi çeken asıl dönüşüm ilmi dönüşüm. aslında dönüşüm değil ilerleme demek daha doğru bir tabir.

             geçen yazımda online kitabevlerinin büyük nimetlerinden hizmetlerinden bahsetmiştim. evet bu kitapları satandan daha önemlisi yaynevleridir. ne muazzam bir gelişme içerisindeler. eski kaynak eserleri hararetle türkçeye kazanndırma faaliyetleri son sürat gidiyor. arapça yazılmış eserleri o muhteşem eserlerin derinliğini ancak tercümeler yoluyla anlayabilen bizler için ne büyük bir saadet.

              Muhyiddin Arbi gibi Anadoluya damgasını vurmuş bir veli ve alimin eserleri, Geylani gibi bir alim ve dervişin eserleri,cinlerin ve insanların yol göstericisi büyük alim Ebussuud'un eserleri,  Bursevinin muazzam Ruhul Beyan'ı, bunlardan başka Arap alimlerin eserleri vs. artık yolumuza ışık tutmaya başladı. bu eserlerle buluşmak Türkiyenin yaşayabileceği en müthiş bir dönüşüm ve değişimdir.

                paranıza kıyın  kendiniz için sizden sonraki çocuklarınızın daha bilinçli ve erdemli olabilmesi için evlerinizi bu eserler ile donatın. okumasanız bile manevi bir haz almak için bu eserleri edinin. mesela Geylaninin tefsirine hayrak kalacaksınız. o eseri okuyup göz nuru döken kardeşlerimizden Allah razı olsun. Futbol topunun peşinde koşan kitleler yerine bu eserleri edinen ve bu eserlerle bizi tanıştıran tercüman , yayınevlerine ödüllerle donatan bir topluluk olmayalım mı!

                 paranıza kıyın derken 6 ciltlik harikulade bir baskı ile çıkmış hem de çok emekler verilerek tercümesi yapılmış bir eserin 150 tl ile satılması çok mu pahalıdır. bu alimlerin eserlerin üfürükten topçular kadar değerleri yoktur.

                              Geylani KEVSER  suresini anlatırken VENHAR emrini nefsini boğazla-öldür diye  yorumluyor. ne kadar farklı bir bakış değil mi? geylaniyi Muhyiddin Arabiyi okumaya başlayın bence

              

169
0
0
Yorum Yaz